TPI ::: Tachimetry / Tachimetry i systemy GNSS Hybrydowe

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Akceptuję regulamin strony www.tpi.com.pl

Zapytaj o produkt

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji o cenie, dostępności oraz szczegółów dotyczących cech tego produktu.

Produkt: Tachimetry i systemy GNSS Hybrydowe

Wszystkie pola wymagane

Finansowanie

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji na temat alternatywnych źródeł finansowania takich jak raty czy leasing operacyjny.

Produkt: Tachimetry i systemy GNSS Hybrydowe

Wszystkie pola wymagane

Jesteśmy w kontakcie

Drogi Kliencie!
Stawiamy na bezpieczeństwo. Twoje nasze, nas wszystkich. I choć z dala od siebie, musimy trzymać się razem!
Umów dedykowane dla twojej firmy spotkanie lub prezentacje produktu online, zarezerwuj termin na spotkanie w terenie!
Jesteśmy tu dla Ciebie! – wybierz dogodną formę kontaktu.

Microsoft Teams:
Skype:

Jesteśmy w kontakcie!

Musimy trzymać się blisko, nawet jeśli chwilowo nie możemy być razem. Wypełnij formularz, a nasz pracownik oddzwoni do Ciebie.

Formularz kontaktowy: Tachimetry i systemy GNSS Hybrydowe

Wszystkie pola wymagane

Katalog Produktów

Tachimetry i systemy GNSS Hybrydowe

QR Code:
Logo producenta:

Czym jest pomiar hybrydowy?

Pomiar hybrydowy to połączenie pomiarów tachimetrycznych i GNSS. Użytkownik w terenie tracąc wizurę przełącza się z trybu pomiaru tachimetrem jednoosobowym w tryb pomiaru GNSS RTK i z dokładnością centymetrową wykonuje pomiar. Technologia Hybrydowa łączy w sobie zalety tachimetru jednoosobowego z pomiarami GNSS z wykorzystaniem sieci referencyjnych. Całością pomiarów steruje oprogramowanie MAGNET.

Innowacyjnym rozwiązaniem w tej technologii jest komunikacja pomiędzy jednoosobowym tachimetrem i użytkownikiem z tyczką (na której oprócz lustra znajduje się odbiornik GNSS) za pomocą Bluetootha dalekiego zasięgu LongLink.

 

Jakie instrumenty tworzą hybrydę?

Wszystkie tachimetry jednoosobowe z serii GT mogą współpracować z dostępnymi odbiornikami Topcon GNSS  jako hybrydowy zestaw pomiarowy. Posiadając tachimetr GT lub któryś z odbiorników Topcon GNSS w każdej chwili możesz go rozbudować do wersji hybrydowej!

 

Jak działa i co zyskujesz?

Połączenie pomiarów tachimetrycznych i GNSS pozwala na zwiększenie wydajności prac terenowych. Po rozstawieniu tachimetru realizujemy pomiary tachimetryczne w trybie jednoosobowym (sterowanie tachimetrem z poziomu kontrolera umieszczonego na tyczce z lustrem i odbiornikiem GNSS). W momencie utraty wizury (np. za budynkiem, samochodem) za pomocą specjalnej opcji oprogramowanie MAGENT przełącza zestaw w tryb pomiaru GNSS – tym samym wykonujemy pomiar za pomocą odbiornika GNSS. Gdy chcemy wrócić do pomiaru tachimetrycznego zdalnie naprowadzamy tachimetr na lustro i system przełącza się w tryb pomiaru tachimetrem.

Wszystkie dane pomiarowe, obliczenia, kodowanie, szkice pozostają w jednej robocie w oprogramowaniu MAGNET. Dodatkową zaletą jest możliwość pracy GNSS z ogólnopolską siecią stacji referencyjnych TPI NETpro, która wspomaga pracę z systemami GPS i GLONASS.

 

Schemat pomiaru

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapisz się na newsletter