TPI ::: Topcon Sirius Pro

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Akceptuję regulamin strony www.tpi.com.pl

Zapytaj o produkt

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji o cenie, dostępności oraz szczegółów dotyczących cech tego produktu.

Produkt: Sirius Pro - system do fotogrametrii lotniczej

Wszystkie pola wymagane

Finansowanie

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji na temat alternatywnych źródeł finansowania takich jak raty czy leasing operacyjny.

Produkt: Sirius Pro - system do fotogrametrii lotniczej

Wszystkie pola wymagane

Jesteśmy w kontakcie

Drogi Kliencie!
Stawiamy na bezpieczeństwo. Twoje nasze, nas wszystkich. I choć z dala od siebie, musimy trzymać się razem!
Umów dedykowane dla twojej firmy spotkanie lub prezentacje produktu online, zarezerwuj termin na spotkanie w terenie!
Jesteśmy tu dla Ciebie! – wybierz dogodną formę kontaktu.

Microsoft Teams:
Skype:

Jesteśmy w kontakcie!

Musimy trzymać się blisko, nawet jeśli chwilowo nie możemy być razem. Wypełnij formularz, a nasz pracownik oddzwoni do Ciebie.

Formularz kontaktowy: Sirius Pro - system do fotogrametrii lotniczej

Wszystkie pola wymagane

Katalog Produktów

Sirius Pro - system do fotogrametrii lotniczej

Topcon Sirius Pro jest w pełni zintegrowanym systemem UAS (Unmanned Aircraft Systems), dzięki któremu możemy w łatwy sposób pozyskać ortofomapy oraz numeryczny model terenu (NMT) o wysokiej dokładności bez stosowania GCP (Ground Control Points) naziemnych fotopunktów kontrolnych. Dane pozyskane z samolotu charakteryzują się wartością GSD (Ground Sampling Distance) czyli odległością pomiędzy środkami kolejnych pikseli na pojedynczym zdjęciu w zakresie od 1,5 cm do 20 cm. Dokładności te uzyskuję się dzięki połączeniu doskonałego samolotu fotogrametrycznego produkcji niemieckiej z subcentymetrowym odbiornikiem RTK GPS/GLONASS firmy Topcon.

  • praca na terenach górzystych - plan lotu automatycznie jest dostosowywany się do NMT (numerycznego modelu terenu). Jeżeli plan lotu obejmuje obszar, który wymaga więcej niż jednego nalotu, plan lotu dzieli się i przetwarza w sposób automatyczny na kolejne etapy, dzięki temu oszczędza do 30% czasu przy realizacji dużych misji.
  • obejmują obszary, które wymagają więcej niż jeden lot - zaoszczędź do 30% czasu lotu na dużych misji UAS: plan lotu dzieli się i przetwarza w sposób automatyczny
  • start systemu z ręki - UAS jest wypuszczany bezpośrednio z ręki, nie jest konieczne używanie katapulty
  • praca w obszarach, w których automatyczne lądowanie jest niemożliwe - jeżeli pracuje się w obszarach, w których autonomiczne lądowanie jest niemożliwe np. w przypadku przeszkód terenowych lub niewielkiego lądowiska. Operator może wylądować przy pomocy autopilota z funkcją wspomagania. UAS jest stabilizowany przez autopilota, a sterowanie w górę / dół, lewo / prawo wykonuje operator
  • latanie z silnym wiatrem - UAS umożliwia wykonywanie misji przy wietrze do 50 km/h w porywach do 65 km/h
  • temperatury - system może pracować przy temperaturach od -20 °C do +45 °C
  • deszcz - można wykonywać naloty UAS, nawet w deszczu choć nie jest to zalecane ze względu na jakość zdjęć
  • aparat - wysokiej jakości aparat fotograficzny Panasonics Lumix GX1, który oferuje 16-megapikselową matrycę Live MOS, może pracować z maksymalną czułością ISO 12800. Umożliwia wykonywanie zdjęć przy słabym oświetleniu dzięki zastosowaniu jasnego obiektywu Panasonic 14 mm f/2.5. Aparat jest oferowany w dwóch wersjach dla światła widzialnego i bliskiej podczerwieni

Dostępne warianty pracy

Zakładanie i pomiar naziemnych fotopunktów kontrolnych (GCP) podnosi znacząco koszt nalotu fotogrametrycznego. Ponieważ czas potrzebny na umieszczenie GCP, może stanowić więcej niż 50% czasu realizacji całego projektu. Istnieją również przypadki, w których możliwość dotarcia do niektórych miejsc jest bardzo utrudniona, a czasami wręcz niemożliwa. Bez wystarczającej ilości fotopunktów kontrolnych z kolei może nie być możliwe uzyskanie parametrów dokładnościowych wymaganych przez klienta. Właśnie z tych powodów proponujemy Państwo jedyne rozwiązanie na rynku, które umożliwia uzyskanie wysokich dokładności bez żmudnego umieszczania punktów naziemnych. Jest to możliwe poprzez zastosowanie zamiast GCP, GNSS RTK, co w połączeniu z precyzyjną technologią taktowania określa dokładną pozycję, w której zdjęcie zostało zrobione. Ta technologia pozycjonowania pozwala perfekcyjnie zorientować wykonane zdjęcia bez potrzeby nawiązania i umieszczania naziemnych punktów kontrolnych.

Wielkość obszaru pokrytego zdjęciami

Obszar, który może być pokryty w ciągu jednego lotu SIRIUS’a zależy od oczekiwanego Ground Sampling Distance, czyli wielkości piksela. Ze względu na możliwość wykonywania lotu na niskich wysokościach uzyskuje się zazwyczaj GSD na poziomie od 1,5 do 10 cm.

 

 

Przy założeniu pokrycia 65% w kierunku lotu i 20% w kierunku bocznym:

GSD Wysokość lotu Obszar
20 cm 743 m/2438 ft 18,2 km2
10 cm 371 m/1217 ft 9,97 km2
5 cm 186 m/610 ft 5,12 km2
3,2 cm 119 m/390 ft 3,20 km2
2,6 cm 96,5 m/317 ft 2,65 km2
1,6 cm 59,4 m/195 ft 1,62 km2

 

Przy założeniu tworzenia numerycznego modelu terenu i pokryciu 85% w kierunku lotu i 65% w kierunku bocznym:

GSD Wysokość lotu Obszar
20 cm 743 m/2438 ft 8,67 km2
10 cm 371 m/1217 ft 4,54 km2
5 cm 186 m/610 ft 2,25 km2
3,2 cm 119 m/390 ft 1,42 km2
2,6 cm 96,5 m/317 ft 1,13 km2
1,6 cm 59,4 m/195 ft 0,7 km2

 

Powtarzalność

Porównanie dwóch ortoobrazów z różnych lotów, oprócz różnych cieni i kolorów spasowanie kolejnych szeregów jest bardzo dobre.

 

 

 

 

 

 

Oprogramowanie

Abonament

Zapisz się na newsletter