Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Akceptuję regulamin strony www.tpi.com.pl

Zapytaj o produkt

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji o cenie, dostępności oraz szczegółów dotyczących cech tego produktu.

Produkt: Leveller 2D - automatyczny system równania podłoża

Wszystkie pola wymagane

Finansowanie

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji na temat alternatywnych źródeł finansowania takich jak raty czy leasing operacyjny.

Produkt: Leveller 2D - automatyczny system równania podłoża

Wszystkie pola wymagane

Katalog Produktów

Leveller 2D - automatyczny system równania podłoża

QR Code:
Logo producenta:

Leveller Nivel System 25 ze sterowaniem laserowym Topcon 2D to system automatycznego, precyzyjnego równania podłoża, dzięki któremu uzyskujemy milimetrowe dokładności prowadzenia lemiesza. System może być zainstalowany na najprostszych i najbardziej popularnych maszynach: koparko-ładowarkach lub ładowarkach wyposażonych w tzw. pływającą łyżkę. Głównym elementem systemu jest specjalnie skonstruowany lemiesz Nivel System. Położenie lemiesza sterowane jest za pośrednictwem kabinowego panelu sterującego, czujników laserowych i zaworów hydraulicznych na podstawie referencji (płaszczyzny odniesienia), którą tworzy obrotowy niwelator laserowy. Tak skonfigurowany system automatycznie, bez udziału operatora, ustawia lemiesz levellera na właściwej wysokości i z odpowiednim pochyleniem (zdefiniowanymi przez laser). Bardzo wysoka dokładność poziomowania (dokładności milimetrowe), ogromna wydajność pracy i łatwy montaż sprawiają, że Leveller Nivel System 25 z laserowym systemem sterowania Topcon 2D jest bardzo wydajną propozycją dla firm, które przygotowują podłoże pod prace drogowe, brukarskie i budowlane.

 • Szybsza praca - czas pracy można skrócić nawet o 80%! - maszyna może zrobić znacznie więcej w tym samym czasie, skrócenie cyklu prac
 • Ogromna wydajność - po zastosowaniu levellera może ona wzrosnąć nawet do ponad 4000 m kw. dziennie!
 • Wysoka dokładność poziomowania z zachowaniem odpowiednich spadków, powierzchnia przygotowana jest tak dokładnie, że np. kostkę brukową można na nią kłaść bezpośrednio (milimetrowe dokładności obrabianej powierzchni)
 • Oszczędność czasu i pieniędzy - dokładniejsza praca to mniej materiału do niwelacji ewentualnych niedokładności, szybsza praca to czysty zysk (mniej roboczogodzin, dniówek itp)
 • Sprawdzony i niezawodny sprzęt - wysoka jakość elementów składowych systemu jak i duża wytrzymałość na trudne warunki w terenie
 • Precyzyjna kontrola wykonanej pracy i materiału
 • Prosta obsługa
 • Możliwość przełożenia większości elementów na inną maszynę
 • Minimalizuje ryzyko popełnienia błędu przez człowieka
 • Mniej pomiarów pośrednich, ograniczenie liczby kontroli w trakcie pracy (pracę można kontrolować nie wychodząc z kabiny)
 • Ułatwienie dla operatora - nawet operator o niższych kwalifikacjach może wykonać trudniejsze zadania lub pracować szybciej
 • Bezpieczne użytkowanie na lata - bezpłatne wsparcie, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny w kraju

Co warto zapamiętać?

Bardzo małe wymagania sprzętowe

Leveller Nivel System 25 może być zainstalowany na najprostszych bądź najbardziej popularnych maszynach, w tym koparko-ładowarkach lub ładowarkach wyposażonych w tzw. floating system (łyżkę pływającą). Z kolei lemiesz typu kilver może być używany z dowolnym ciągnikiem. Są to więc systemy ogromnie uniwersalne, a przy tym oferujące bardzo atrakcyjne korzyści, stąd coraz większe zainteresowanie tymi urządzeniami na polskim rynku.

Szybki zwrot z inwestycji: nawet 5 razy szybsza praca plus oszczędność na kosztach zużytych materiałów

Bardzo wysoka dokładność poziomowania oznacza dla użytkowników znaczącą oszczędność materiałów budowlanych. Bierze się ona stąd, że powierzchnia wyrównana z milimetrową dokładnością wymaga zastosowania mniejszej ilości materiałów. Jakkolwiek na małych powierzchniach zysk ten byłby do pominięcia, o tyle na powierzchniach obrabianych przez Leveller Nivel System 2 5 (przy wydajności kilku tysięcy metrów kwadratowych dziennie) nabiera on dużego znaczenia.

Typowe zastosowania

 • Prace drogowe
 • Budowa placów, hal, boisk, parkingów
 • Prace ziemne, niwelacja terenu
 • Przygotowanie podłoża pod kostkę brukową

Zapisz się na newsletter