Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Akceptuję regulamin strony www.tpi.com.pl

Zapytaj o produkt

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji o cenie, dostępności oraz szczegółów dotyczących cech tego produktu.

Produkt: X-63, system 3D GPS do pracy pod wodą

Wszystkie pola wymagane

Finansowanie

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji na temat alternatywnych źródeł finansowania takich jak raty czy leasing operacyjny.

Produkt: X-63, system 3D GPS do pracy pod wodą

Wszystkie pola wymagane

Katalog Produktów

X-63, system 3D GPS do pracy pod wodą

QR Code:
Logo producenta:

System wskaźnikowy Topcon 3DXi to najbardziej zaawansowane rozwiązanie do sterowania pracą koparki. Dzięki niemu koparka może działać szybciej, co do centymetra i bez tyczenia – bo bezpośrednio z projektu cyfrowego wgranego do pamięci komputera sterującego. System składa się z czujnika pochylenia zamontowanego bezpośrednio na maszynie oraz zestawu pomiarowego GPS RTK, który wyznacza w czasie rzeczywistym pozycję koparki, przekazuje ją do panelu kontrolnego, gdzie jest ona porównywana z danymi projektowymi.

Na ekranie kabinowego panelu sterującego operator kontroluje wysokość (głębokość), na której znajduje się łyżka oraz geometrię ramienia koparki, określając położenie łyżki w poziomie względem pozycji maszyny. Systemy wskaźnikowy GPS 3DXi to szybka i wygodna praca w każdych warunkach, nawet wtedy, gdy łyżka jest niewidoczna dla operatora.

 • szybsza praca, wyższa wydajność - maszyna może zrobić znacznie więcej, staje się bardziej wydajna
 • stabilność pracy systemu nawet w ciężkich warunkach terenowych - systemy Topcon 3D do sterowania pracą maszynami budowlanymi opracowywane są w oparciu o wieloletnie doświadczenie we współpracy firmy Topcon z użytkownikami sprzętu z całego świata. Komponenty systemu produkowane są w USA i w Japonii
 • łatwa obsługa systemu - zarządzanie praca odbywa się poprzez intuicyjny interfejs użytkownika (pracujący w środowisku Windows), a zmiany funkcji dokonujemy za pomocą panela dotykowego
 • bezpośrednio z projektu cyfrowego – bez wytyczeń i bez palików, bez czekania na ekipę pomiarową
 • dokładniejsze kopanie już za pierwszym razem – nawet gdy nie widać łyżki!
 • bez przekopań
 • oszczędność czasu i pieniędzy (na kosztach materiałów, roboczogodziny)
 • zminimalizowanie ryzyka błędów ludzkich
 • ułatwienie dla operatora - nawet operator o niższych kwalifikacjach może wykonać trudniejsze zadania lub pracować szybciej
 • łatwa obróbka powierzchni o dowolnym kształcie
 • możliwość pracy z poprawkami sieciowymi GNSS (sieć TPI NETpro, ASG-EUPOS)
 • otwarty na przyszłość – przystosowany do współpracy z systemem zdalnego zarządzania placem budowy Topcon Sitelink3D.

 

Typowe zastosowania

 • Pogłębianie rzek, nabrzeży
 • Regulacja rzek
 • Prace melioracyjne
 • Wszelkie prace pod wodą, gdzie nie widać łyżki

 

 

Systemy sterownia Topcon 3D przystosowane są do współpracy z Sitelink3D.

Topcon Sitelink 3D to zaawansowana platforma łączności dla systemów sterowania i odbiorników GNNS pracujących w środowisku Topcon 3D. Informacje z placu budowy są rejestrowane na serwerze i aktualizowane w czasie rzeczywistym, a my mamy możliwość pomiarów inwentaryzacyjnych. System zapewnia przesyłanie wiadomości tekstowych oraz plików projektowych, może służyć jako dostawca poprawek RTK oraz udostępnia zaawansowane funkcje raportów wykonywanych robót. W efekcie bez względu na ilu placach budowy pracują nasze systemy i jakie roboty wykonujemy – całość zarządzana jest z jednego miejsca, za pośrednictwem inteligentnej platformy Topcon SiteLink 3D.

Możliwość pracy z poprawkami sieciowymi GNSS.

Użytkownicy systemów sterowania Topcon 3D GPS mogą korzystać z korekt sieciowych TPI NETpro, dzięki czemu nie muszą korzystać ze stacji bazowych na placu budowy, który objety jest sygnałem GSM (internet). Usługa sieciowego RTK jest dostępna w większości odbiorników GNSS wykorzystywanych na placu budowy, pozwalając na łatwe łączenie się z siecią korekt i wykorzystywanie jej do pracy na placu budowy. Dzięki pracy z siecią TPI NETpro w budownictwie można:

 • szybciej zaczynać pracę w terenie bez konieczności rozstawiania własnej bazy
 • ograniczyć koszty inwestycyjne związane z zakupem bazy GNSS
 • skupić się na pracy kosztem konieczności troski o własną stację bazową
 • pracę z najwyższą precyzją
 • zdalny dostęp do pracy użytkownika w każdym miejscu logowania

 

DLACZEGO WARTO Z NAMI WSPÓŁPRACOWAĆ?

TPI to największy dostawca rozwiązań pomiarowych dla budownictwa, geodezji i innych branż w Polsce. Ilość wdrażanego sprzętu pomiarowego, systemów sterowania maszyn, poziom zatrudnienia, ilość oddziałów na terenie Polski oraz zakres tematyki jaką się zajmujemy - wszystkie te elementy wskazują na naszą wiodącą pozycję na rynku.

Współpracując z TPI zyskujesz:

 • szybką i fachową obsługę z poziomu to 6 lokalnych biur przez 60 specjalistów - bez względu na to w jakim rejonie Polski pracujesz do TPI jest zawsze blisko. Bez problemu możemy przyjechać, dowieźć niezbędne akcesoria czy dodatki pomiarowe niezbędne podczas prac terenowych.
 • bezpłatną dostawę sprzętu i pełne szkolenie - czas naszego klienta jest najważniejszy – to my przyjeżdżamy i szkolimy na miejscu naszych klientów, tak aby jak najszybciej efektywnie rozpoczęli pracę naszym sprzętem pomiarowym.
 • wsparcie techniczne z poziomu lokalnego biura oraz działu Wsparcia Technicznego TPI - każdy kto wdraża się w nową technologię pomiarową wie jak potrzebne jest wsparcie fachowców. W TPI zawsze możesz skontaktować się z osobą z lokalnego biura lub zadzwonić do Wsparcia Technicznego – dzięki temu zawsze Twój problem techniczny będzie szybko i skutecznie rozwiązany.
 • indywidualny dostęp do FTP z materiałami - bez względu na miejsce i godzinę każdy klient TPI ma dostęp do bazy wiedzy zawartej na naszym FTP i może zawsze pobrać aktualną instrukcję oraz inne materiały pomocne w codziennej pracy ze sprzętem pomiarowym.
 • profesjonalną obsługę serwisową w lokalnych biurach oraz w Centrum Serwisowym TPI - TPI jako jedna z nielicznych firm na rynku posiada profesjonalny i doświadczony serwis oraz magazyn części zamiennych – dzięki temu każdy przegląd czy naprawa jest wykonywana w możliwie najkrótszym czasie. Przed zakupem sprawdź czy inni mają bazę dalmierczą i kolimatory do rektyfikacji tachimetrów oraz specjalistyczne stanowiska diagnostyczne do systemów GNSS
 • dostęp do sieci GPS/GLONASS TPI NET pro - jeżeli sieć ASG-EUPOS w Twoim rejonie działa niedostatecznie dobrze, lub chcesz wykorzystać korzyści płynące z posiadania opcji GLONASS wykorzystaj dostęp do ogólnopolskiej sieci poprawek powierzchniowych TPI NETpro (118 stacji GPS+GLONASS)
 • produkty renomowanych marek - TPI w swojej ofercie posiada jedynie sprawdzone i solidne produkty najlepszych światowych marek. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i produkcji w japońskich fabrykach masz pewność, że produkty TOPCON są zawsze najbardziej innowacyjne i najlepiej wykonane. Bogata gama akcesoriów i dodatków pomiarowych uzupełnia naszą ofertę i stanowi kompleksowe rozwiązanie dla każdego kto pracuje w terenie.

SERWIS I OPIEKA TECHNICZNA TPI W POLSCE

Firma TPI wraz z podpisaniem umowy dystrybucyjnej z Topcon Corporation, utworzyła centrum serwisowe instrumentów pomiarowych Topcon. W celu zapewnienia Klientom kompleksowej i profesjonalnej obsługi na światowym poziomie systematycznie wzbogacamy pracownie serwisowe w nowoczesna narzędzia i sprzęt warsztatowy. Nasi pracownicy odbywają szkolenia w kraju i za granicą, podnosząc swoje umiejętności w celu jeszcze lepszej obsługi Państwa sprzętów. Niewątpliwe atuty Centrum Serwisowego TPI takie jak wyposażenie stanowisk roboczych, zatowarowanie magazynu części zamiennych oraz zgrany i liczny, kilkunastoosobowy zespół serwisowy, umożliwia sprawne i profesjonalne wykonywanie przeglądów I napraw, także na budowie w miejscu postoju maszyny z systemem. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom firma TPI posiada również 6 regionalnych punktów serwisowych, w których przy pomocy naszych pracowników mogą Państwo szybko zrektyfikować swój sprzęt pomiarowy lub oddać go do naprawy.

Każdy klient TPI objęty jest programem bezpłatnego wsparcia technicznego, zarówno w trakcie gwarancji jak i po jej wygaśnięciu. Bezpłatne wsparcie dotyczy także aktualizacji oprogramowania komputerowego, oprogramowania terenowego (software) jak i oprogramowania wewnętrznego urządzeń (firmware). Każdy klient TPI może pobierać nowe wersje oprogramowania, informacje produktowe, instrukcje obsługi poprzez dostępny po zarejestrowaniu na serwerze FTP.

W przypadku problemów, pytań lub wątpliwości odnośnie pracy sprzętem pomiarowym zakupionym w TPI prosimy o kontakt:

Dział wsparcia technicznego

tel.: +48 22 632 91 40 w.32

wsparcie@tpi.com.pl

Zapisz się na newsletter