Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Akceptuję regulamin strony www.tpi.com.pl

Zapytaj o produkt

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji o cenie, dostępności oraz szczegółów dotyczących cech tego produktu.

Produkt: Skaner 3D

Wszystkie pola wymagane

Finansowanie

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji na temat alternatywnych źródeł finansowania takich jak raty czy leasing operacyjny.

Produkt: Skaner 3D

Wszystkie pola wymagane

Katalog Produktów

Skaner 3D

QR Code:
Logo producenta:

Skaner optyczny to urządzenie stworzone z myślą o tych, którzy potrzebują bardzo precyzyjnej oraz bezdotykowej metody pomiaru. Urządzenia wiodącego polskiego producenta, firmy Smarttech, są obecnie najbardziej zaawansowanymi technologicznie urządzeniami na rynku, zapewniającymi dokładności pomiarów rzędu dziesiątych części milimetra. Wysoka dokładność oraz rozdzielczość skanowania pozwalają na szybki, efektywny oraz precyzyjny pomiar obiektów technicznych jak i muzealnych. Dzięki takim urządzeniom można z łatwością uzyskać referencyjny, idealny model CAD skanowanego detalu, przeprowadzić wiarygodną i rozbudowaną kontrolę jakości oraz kompleksową digitalizację obiektów muzealnych. Dzięki systemowi Plug&Scan urządzenie jest gotowe do pomiaru w ciągu kilku minut. Nie trzeba go kalibrować przed każdym użyciem. Dodatkowo pomiar może być zautomatyzowany i przyspieszony poprzez użycie stolika obrotowego lub znaczników do skanowania.

Micron 3D Green – Nowa generacja bezdotykowych skanerów 3D opierających się na metodzie projekcji wąskopasmowego strukturalnego światła zielonego. Cyfrowe odwzorowanie obiektu obliczane jest na podstawie zbieranej sekwencji prążków ugiętych na obiekcie. Pomiar wąskopasmowym światłem zielonym umożliwił znaczne podniesienie dokładności pomiaru w stosunku do istniejących na rynku skanerów 3D a zastosowanie LEDowego źródła światła zmniejszyło pobór energii oraz zwiększyło żywotność całego urządzenia. Dodatkowo rozwiązanie te zapewnia możliwość pracy przy dowolnych warunkach oświetleniowych.

MICRON3D green został zaprojektowany przez inżynierów firmy SMARTTECH tak, aby zapewnić użytkownikowi niezawodne działanie przy pełnej mobilności. Obudowa i konstrukcja nośna skanera powstała z nowoczesnego i wytrzymałego materiału, jakim jest włókno węglowe, co zwiększyło wytrzymałość całej konstrukcji, a przede wszystkim zminimalizowało wpływ temperatury otoczenia na dokładność urządzenia. Jest to szczególnie ważne przy wykorzystaniu skanera poza laboratorium metrologicznym. Dodatkowo w konstrukcji skanera 3D zastosowano specjalne rozwiązania tłumiące drgania. Z kolei wnętrze urządzenia zabezpieczone zostało filtrem pyłoszczelnym z wymiennym wkładem filtrującym, który może być czyszczony bezpośrednio przez użytkownika końcowego. Jako profesjonalne i skalibrowane fabrycznie narzędzie metrologiczne skaner typu MICRON3D green certyfikowany jest u producenta wg niemieckiej normy VDI/VDE 2634, a jego dokładność pomiarowa może być dodatkowo potwierdzona certyfikatem niezależnego akredytowanego laboratorium metrologicznego.

Scan 3D Surface/Qualify – precyzyjny skaner 3D światła białego do zastosowań przemysłowych. Oba modele zapewniają dużą i przede wszystkim stałą dokładność oraz rozdzielczość pomiaru niezastąpione przy przemysłowych zastosowaniach. 

  • Model Surface umożliwia przeprowadzenie całego procesu od skanowania 3D aż do cyfrowego modelu 3D CAD. Razem z oprogramowaniem Geomagic Design X stanowi idealne rozwiązanie do tzw. inżynierii odwrotnej. Szybkie, efektywne i dokładne odtworzenie modelu CAD na bazie skanu obiektu przestaje być czymś nieosiągalnym. Utworzony model można bezpośrednio wczytać do takich środowisk CAD jak SolidWorks, Inventor, AutoCAD, Catia, NX, itp.
  • Model Qualify to urządzenie zaprojektowane specjalnie do rozbudowanej i kompletnej kontroli jakości. Razem z oprogramowaniem Geomagic Control umożliwia wykonywanie pełnej analizy kształtu i kontroli jakości mierzonego obiektu. Posiadając skany detalu z linii produkcyjnej można go następnie porównać z modelem CAD, a następnie utworzyć dowolny raport pomiarowy (także w PDF3D. Dokładność tego procesu potwierdzona jest niemieckim certyfikatem PTB.

Scan 3D Dual Volume - Cechą wyróżniająca scan3D DUAL VOLUME od innych skanerów 3D z serii scan3D są dwie niezależne objętości pomiarowe kalibrowane w procesie produkcyjnym. Dwie objętości pomiarowe oznaczają możliwość skanowania obiektów o różnych wielkościach z różną gęstością próbkowania oraz różną dokładnością pomiaru sięgająca nawet 0,01mm. Teraz możliwe jest dokładne zeskanowanie całego samochodu oraz drobnych detali jego detali jak loga, znaczki, lampy za pomocą jednego urządzenia. Dzięki zastosowaniu markerów dane zostaną automatycznie dopasowane ze sobą, co znacznie skraca czas skanowania. Jest to rozwiązanie uniwersalne. Sprawdzi się zarówno przy małych jak i dużych obiektach, zarówno w zastosowaniach przemysłowych jak i muzealnych.

Micron 3D Color 24 Mpix - skaner 3D przeznaczony do wieczystej archiwizacji kolorowej obiektów zabytkowych. Wyposażony został w detektor o najwyższej na rynku rozdzielczości – 24 MPix. Połączenie bardzo dużej gęstości pomiaru (nawet 1000 pkt/mm2) z 24 bitowym odwzorowaniem koloru pozwala na udokumentowanie najdrobniejszych szczegółów jak mikropęknięcia czy ślady narzędzia. Skaner nie wymaga każdorazowej kalibracji i może być uruchomiony od razu po podłączeniu – system „plug & scan”. Dokładność urządzenia gwarantowana jest przez producenta i może sięgać nawet kilkunastu mikrometrów (0.01 mm). Dzięki wysokiej rozdzielczości i dokładności i zaawansowanej, czułej optyce możliwe jest mierzenie takich problematycznych obiektów błyszczących i ciemnych jak np.: ubrania, płótna olejowe., zaś integracja z systemem oświetlenia bezcieniowego daje możliwość uzyskania wysokiej jakości rzeczywistego koloru obiektu mierzonego. MICRON3D color, posiada odporną na wahania temperatury obudowę z włókna węglowego oraz wymienne filtry pyłoszczelne, które pozwalają na bezpośrednie skanowanie 3D  np. w wyrobiskach bez obaw o uszkodzenie wrażliwego wnętrza. Jest to obecnie jedyne rozwiązanie na rynku, pozwalające na dokumentację danych w bardzo wysokiej rozdzielczości z wiernie odwzorowanym kolorem oraz jest zgodne z ZALECENIAMI DOTYCZĄCYMI PLANOWANIA I REALIZACJI PROJEKTÓW DIGITALIZACYJNYCH W MUZEALNICTWIE (opracowane przez Zespół Ekspertów ds. digitalizacji obiektów, Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów).

Scan Bright Archeo - dzięki wieloletniej współpracy z wieloma instytucjami muzealnymi jest to  skaner, który spełnia najbardziej restrykcyjne wymagania dotyczące pomiarów konserwatorskich, a równocześnie umożliwia uzyskanie realistycznych modeli do wizualizacji lub wykonywania kopii na przykład w technologii druku 3D. Dokładność pomiaru sięgająca 30 μm oraz duża gęstość próbkowania (do 700 pkt/mm2) zapewniają precyzyjne odwzorowanie geometrii, a także dalsze wykorzystanie wyników do archiwizacji, wizualizacji czy prowadzenia wirtualnych badań nad obiektem.

Scan 3D Universe – małe, kompaktowe rozmiary zapewniają temu modelowi dużą mobilność. Jest to kompletne rozwiązanie pozwalające na tworzenie dokumentacji 3D dowolnych obiektów oraz przetwarzanie wyników pomiarowych np. do druku 3D. Skaner ten został stworzony z myślą o mobilności, wygodzie i prostocie użytkowania przy zachowaniu maksymalnej dokładności wykonywanych pomiarów. To niewielkie urządzenie, typu ,,plug&scan’’, mieści się w podręcznym bagażu razem z kompaktowym stolikiem obrotowym umożliwiającym automatyzację procesu pomiarowego.

Scan 3D Med –  rewolucyjna linia skanerów 3D firmy SMARTTECH powstała z myślą o medycynie przeznaczona do pomiarów 3D: wad postawy, ran, twarzy, kończyn i innych części ciała. Technologia ta pozwala na komputerowe planowanie operacji, porównywanie metod leczenia, symulacja efektów operacji plastycznych. Bardzo szybki pomiar (trwający mniej niż sekundę) minimalizuje wpływ naturalnych, mimowolnych ruchów człowieka na dokładność pomiaru. Kompaktowe rozmiary zapewniają dużą mobilność urządzenia.

Zapisz się na newsletter