Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Akceptuję regulamin strony www.tpi.com.pl

Zapytaj o produkt

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji o cenie, dostępności oraz szczegółów dotyczących cech tego produktu.

Produkt: FARO Focus 3D X330 HDR

Wszystkie pola wymagane

Finansowanie

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji na temat alternatywnych źródeł finansowania takich jak raty czy leasing operacyjny.

Produkt: FARO Focus 3D X330 HDR

Wszystkie pola wymagane

Katalog Produktów

FARO Focus 3D X330 HDR

Faro Focus 3D X330 HDR to bardzo szybki i kompaktowy skaner 3D umożliwiający tworzenie precyzyjnych i szczegółowych chmur punktów. Dzięki niemu można odwzorować nawet najbardziej skomplikowany obiekt przemysłowy czy architektoniczny. Wbudowany aparat HDR zapewnia pełną dokumentację w najwyższej jakości. Przełomowe możliwości i niespotykana wydajność pozwalają obniżyć koszty prac inwentaryzacyjnych. Skaning laserowy to najbardziej wydajna metoda tworzenia trójwymiarowej dokumentacji wykopów, budynków, elewacji, elementów konstrukcyjnych, obiektów historycznych, zakładów i obiektów przemysłowych i wielu innych skomplikowanych obiektów.

  • precyzyjny i szybki - rewolucyjny moduł pomiarowy pozwala na tworzenie wysoce dokładnych chmur punktów w czasie kilku minut
  • łączenie zdjęć HDR - aparat HDR bez trudu rejestruje szczegółowy obraz, oferując naturalną kolorową nakładkę na dane skanowania w trudnych warunkach oświetlenia
  • wydajny - wyznaczenie współrzędnych jednego punktu tachimetrem trwa co najmniej sekundę. Skanerem Faro można w tym samym czasie otrzymać nawet milion punktów. W połączeniu z funkcjami automatycznego czyszczenia i składania skanów oprogramowania Faro Scene tworzy to narzędzie wprowadzające nowy poziom jakości w pracach inwentaryzacyjnych
  • niewielki i kompaktowy - mierzący zaledwie 24 x 20 x 10 cm i ważący jedynie 5,2 kg Focus3D jest najmniejszym skanerem 3D jaki został kiedykolwiek zbudowany
  • zarządzanie danymi - wszystkie dane zapisywane są na karcie SD co pozwala na ich łatwe i bezpieczne przesyłanie do komputera. Funkcja WEBShare programu SCENE pozwala na automatyczne udostępnianie skanów w internecie
  • wysokowydajna bateria - zintegrowana bateria litowo-jonowa pracuje do pięciu godzin; może być ładowana w czasie pracy

 

JAK DZIAŁA SKANER

Odległość
Skaner wykorzystuje promień laserowy, który po odbiciu od mierzonego obiektu wraca do skanera. Odległość jest wyznaczana z milimetrową dokładnością na podstawie różnicy faz promienia wysłanego i odbitego.

Kąt pionowy
Lustro odbija promień lasera w płaszczyźnie pionowej. Kąt ustawienia lustra oraz informacja o pomierzonej odległości jest automatycznie przeliczana na współrzędne.

Kąt poziomy
Skaner obraca się o 360 stopni w poziomie. Kąt ustawienia lustra oraz informacja o pomierzonej odległości są automatycznie przeliczane na współrzędne.

Obliczenie współrzędnych przestrzennych
Odległość, kąt poziomy i pionowy tworzą układ biegunowy (delta, alfa, beta), który jest przeliczany na kartezjański układ współrzędnych (x,y,z).

 

GŁÓWNE CECHY

Pomiar optyczny
Inteligentny system laserowy pozwala na pomiary dużych przestrzeni z milimetrową dokładnością.

Rozdzielczość
Instrument mierzy do 1 mln punktów na sekundę, a oprogramowanie pozwala stworzyć obrazy składające się nawet z setek milionów punktów.

Zasięg
Sferyczny zasięg o promieniu 330 metrów pozwala na pomiar zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Każdy obiekt znajdujący sie w odległości 60 cm od skanera zostanie zmierzony.

Mobilność
Ważacy jedyne 5,2 kg skaner laserowy jest łatwy w transporcie. Wewnętrzna bateria pozwala na 5 godzin ciągłej pracy.

 

Jesteś zainteresowany szkoleniem z obsługi skanera lub oprogramowania? Zapoznaj się z naszą ofertą szkoleniową.

Zapisz się na newsletter