Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Akceptuję regulamin strony www.tpi.com.pl

Zapytaj o produkt

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji o cenie, dostępności oraz szczegółów dotyczących cech tego produktu.

Produkt: TOPCON GR-5

Wszystkie pola wymagane

Finansowanie

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji na temat alternatywnych źródeł finansowania takich jak raty czy leasing operacyjny.

Produkt: TOPCON GR-5

Wszystkie pola wymagane

Katalog Produktów

TOPCON GR-5

Odbiornik GR-5 od początku 2014 roku otrzymał nową płytę wykonaną w technologii Vanguard. Dzięki temu otrzymał on 226 uniwersalnych kanałów co w tradycyjnej technologii odpowiada ponad 400 kanałom. Dzięki temu GR-5 jest gotowy na pracę z systemami GPS, GLONASS jak i GALILEO czy Beidou i QZSS.

Podwójny modem wewnętrzny (radiowy UHF i GSM/GPRS) pozwala zarówno współpracować z siecią ASG-EUPOS czy TPI NETpro, jak i z własną stacją bazową. GR-5 to jeden z niewielu instrumentów na rynku, który posiada dwie wewnętrzne baterie, które można wymieniać bez wyłączania odbiornika, pozwalające pracować w terenie przez 14 godzin. Pełna pyło- i wodoszczelność oraz odporność na upadki to gwarancja niezawodności odbiornika w najcięższych warunkach terenowych.

  • wszechstronność zastosowań - wbudowane modemy radiowy i GSM/GPRS pozwalają w różny sposób odbierać poprawki RTK i współdziałać z siecią ASG-EUPOS, TPI NETpro i z własną stacją bazową
  • antena GNSS stworzona w opatentowanej technologii Fence - jeszcze dokładniejsze pomiary wykonywane w trudnych warunkach
  • innowacyjna technologia uniwersalnych kanałów - odbiornik nie ma przyporządkowanej stałej ilości kanałów danym systemom ale automatycznie i elastycznie dostosowuje ich ilość zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem
  • pomiary RTK i STATIC - rejestracja danych statycznych na wymiennych kartach SD
  • cały dzień nieprzerwanej pracy w terenie - podwójne, wymienne akumulatory Li-Ion i możliwość zasilania bateriami typu “paluszek”
  • technologia Quartz Lock Loop™ (QLL) - specjalne algorytmy w oprogramowaniu odbiornika przeciwdziałające zakłóceniom powodowanymi wibracjami czy wstrząsami
  • technologia Intelligent Tracking OptimizationTM - umożliwiająca automatyczny wybór najlepszej kombinacji sygnałów satelitarnych

Innowacyjne rozwiązania jak uniwersalne kanaly czy nowa technologia Fence sprawiają, że GR-5 jest jednym z najnowocześniejszych rozwiązań GNSS dostępnych na obecnym rynku. Zastosowana w GR-5 nowa antena stworzona w opatentowanej technologii Fence pozwala na jeszcze dokładniejsze pomiary wykonywane w trudnych warunkach. W połączeniu ze specjalnymi algorytmami oraz procesorem najnowszej generacji odbiornik redukuje sygnały odbite (multipath) zapewniając jednocześnie odbiór słabych sygnałów i ich precyzyjne przetwarzanie.

Znana z innych odbiorników Topcon opatentowana, innowacyjna technologia uniwersalnych kanałów sprawia że odbiornik nie ma przyporządkowanej stałej ilości kanałów danym systemom ale automatycznie i elastycznie dostosowuje ich ilość zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem.

Zaawansowana technologia GR-5 połączona jest z super wytrzymałą konstrukcją odporną na zalanie, niskie temperatury czy upadek z wysokości 2 metrów.

Uzupełnieniem całości jest wydajne zasilanie (2 wymienne baterie Li-Ion) oraz dwa zintegrowane modemy – GSM oraz UHF. Dzięki temu GR-5 może pracować zarówno z sieciami referencyjnymi jak i jako klasyczny zestaw RTK baza-rover.

Dzięki tym wszystkim zaletom Topcon GR-5 jest najbardziej zaawansowanym odbiornikiem GNSS na rynku.

Odbiornik Topcon GR-5 współpracuje ze wszystkimi kontrolerami Topcon z systemem Windows CE lub Mobile. Pomiary i obliczenia w terenie realizowane są dzięki polskojęzycznemu oprogramowaniu Magnet, temu samemu, co w tachimetrach Topcon z systemem operacyjnym Windows.

Zapisz się na newsletter